Cukrářské potřeby - teplickedorty.cz

Obchod nabízí velmi široký sortiment vypichovačů, naznačovačů a vykrajovátek s motivy, které jinde nenajdete. Pracovníci obchodu měsíčně přidávají až 100 různých novinek, které jsou ihned k odeslání a již druhý den je můžete mít doma. More »

Cukrářské potřeby - silikonové formy

Velice rádi Vám nabídneme jednu z nejširších nabídek potravinářských silikonových forem pro výrobu dortových dekorací jako jsou například mašličky, dětský set, středy květin a podobně. Práce s formou je jednoduchá, postačí vmáčknout potřebné množství modelovací hmoty , začistit a vyjmou z formy a je připravena profesionální dekorace na Váš dort. More »

Cukrářské potřeby - potravinářské barvy

Jelikož Vaši zákazníci požadují dorty různých motivů a poptávají nepřebernou škálu barev, nechybí v nabídce obchodu nabídka potravinářských barev k obarvení potahovacích a modelovacích hmot tak i krémů a doladění efektivními třpyty a mnoho dalšího. More »

 

Dekorace

A co bychom si ale počali bez dekorací? Dekorace jsou tu od toho, aby z jídla měly požitek nejen chuťové buňky, ale i naše oči. Neboť jistě i vy moc dobře znáte, že pokud skvělé jídlo též skvěle nevypadá, tak si na něm nikdo skvěle nepošmákne. Zato když jídlo i skvěle vypadá, chuťový dojem z něj se zajisté zvedne o mnoho procent. Přesně tohoto efektu je možné docílit za pomoci cukrářských potřeb a dekorací. Dekorace můžeme rozdělit do dvou kategorií, a to na jedlé dekorace a nejedlé dekorace.

Dekorace

 • jedlé dekorace
 • nejedlé dekorace

Mezi jedlé dekorace můžeme zařadit minimálně polevy, cukrářské posypy, marcipánové výtvory a další. Mezi nejedlé se řadí například všem moc dobře známé voskové svíčky na dort, dortové postavičky, dekorativní podložky pod dort a další cukrářské potřeby, které sice nedokáží zlepšit chuť pokrmu, ale dokáží zvýšit jeho atraktivitu v očích všech okolo. A vězte, že takový dort pak chutná mnohem lépe než úplně stejný neozdobený dort. I to paradoxně dokáží nejedlé cukrářské potřeby.

Modelovací a potahovací hmoty

Pokud jde o estetickou i chuťovou úpravu cukrovinek, koláčů a dortů, jsou potahovací hmoty naprosto neopomenutelnou součástí těchto chuťovek. Jejich služeb využívají mistři řemesla k výrobě spousty moderních zákusků a dortů. Nejlepšími a nejznámějšími potahovacími hmotami jsou hmota Smartflex a Formix, bez nichž si přední cukráři již nedovedou svou profesi představit. Tyto speciální cukrářské potřeby jsou totiž schopny vytvořit homogenní svrchní vrstvu dortu, což vypadá velice originálně a nahrává mnohem kretivnějším možnostem výzdoby.

Cukrářský patchwork

Stále častěji se v souvislosti s cukrářskými potřebami máme možnost setkat s mladým pojmem cukrářský patchwork. Jde o metodu zdobení dortu pomocí krajek a jiných ozdobných dekorací, světu ji představila v roce 1995 Marion Frost. I na patchwork jsou cukrářské potřeby připraveny, navíc některé vzory vypadají naprosto úchvatně!

Bezlepkový sortiment cukrářských potřeb

Trendem současnosti i v cukrářských potřebách jsou suroviny, jež neobsahují lepek, tedy bezlepkové suroviny. A ačkoli jen málokdo z lidí je obeznámen, co to vlastně lepek je, alergici, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, by mohli vyprávět. Nyní si tak mají možnost pochutnat na cukrovinkách i lidé, kteří drží bezlepkovou dietu. A to je super zpráva!

Dekorační doplňky a rozmanité pomůcky

Jak jsme si již řekli a jak jistě i sami víte, cukrářských potřeb je skutečně obrovské množství. Pokud bychom je měli jednotlivě jmenovat, asi bychom tu byli minimálně do zítra. Navíc naprostou většinu z nich každá šikovná žena zná, kdyby ne, bez problémů si tyto cukrářské potřeby najde. Výčet některých standardních i méně standardních cukrářských potřeb naleznete níže.

Vybrané cukrářské potřeby v kostce

 • dortové svíčky
 • dekorace na dort
 • potravinářské barvy
 • stencil
 • raznice
 • jemné štětce
 • kráječe proužků
 • speciální vykrajovátka
 • dortové krajky
 • strukturální válečky
 • kostice a kleštičky
 • pomůcky pro práci s krémem
 • pomůcky pro práci s čokoládou
 • >a spousta dalších

Napsat komentář