Cukrářské potřeby - teplickedorty.cz

Obchod nabízí velmi široký sortiment vypichovačů, naznačovačů a vykrajovátek s motivy, které jinde nenajdete. Pracovníci obchodu měsíčně přidávají až 100 různých novinek, které jsou ihned k odeslání a již druhý den je můžete mít doma. More »

Cukrářské potřeby - silikonové formy

Velice rádi Vám nabídneme jednu z nejširších nabídek potravinářských silikonových forem pro výrobu dortových dekorací jako jsou například mašličky, dětský set, středy květin a podobně. Práce s formou je jednoduchá, postačí vmáčknout potřebné množství modelovací hmoty , začistit a vyjmou z formy a je připravena profesionální dekorace na Váš dort. More »

Cukrářské potřeby - potravinářské barvy

Jelikož Vaši zákazníci požadují dorty různých motivů a poptávají nepřebernou škálu barev, nechybí v nabídce obchodu nabídka potravinářských barev k obarvení potahovacích a modelovacích hmot tak i krémů a doladění efektivními třpyty a mnoho dalšího. More »

 

Formy

Formy a formičky

Bez forem a formiček by bylo pečení, vlastně i veškerá cukrařina těžko realizovatelná, ne-li nereálná. Proto i formy a formičky jsou jedním z hlavních součástí cukrářských potřeb. Forem a formiček je používáno u všech cukrářských výrobků, kde je zapotřebí přesných tvarů – formy na pečení se používají na zákusky, samozřejmě se též používají i na dorty, na vánoční cukroví i na výrobu dalších cukrovinek.

Formy a formičky se vyrábějí

  • z pozinkovaného plechu
  • z odolného silikonu

Formy na cukrářské výrobky jsou vyráběny v nejrozmanitějších velikostech a tvarech – od těch nejmenších, v nichž se pečou i ty nejmenší vánoční košíčky, až po velké formy, které jsou určené na největší koláče a dorty. Tyto formy pro cukrářské výrobky jsou vyráběny zpravidla z kvalitního pozinkovaného plechu, který je pevný a má životnost dlouhou desítky let. Dnes již však neplatí, že se tyto cukrářské potřeby vyrábí výhradně z plechu – novým trendem jsou formy z odolného Silikonové formy

Dnes už se mohou silikonové formy v mnoha obchodech pochlubit i svou vlastní kategorií. Mezi všem dobře známými plechovými formami vynikají především svou tvárností, díky které z nich dokážete požadovaný tvar či reliéf cukrovinky dostat vcelku snadno. A proto se také nevyužívají pouze jako cukrářské potřeby – můžete je použít jak pro pečení, tak třeba i pro mražení. To proto jsou stále častěji používané pro výrobu ledu. Silikonové formy jsou vyráběny tak, aby bez problémů snášely teploty od – 40 až po 280°C, což je pořádné tepelné rozpětí.

Šikovná vykrajovátka, vypichovače a naznačovače

Nerozlučným parťákem a pomocníkem forem v cukrářských potřebách jsou šikovná vykrajovátka (často označovaná jako vypichovače a naznačovače). Tuto cukrářskou potřebu není třeba dlouze představovat. Třeba o Vánocích si jich užije každý, kdo si peče poctivé domácí cukroví až až. Konkrétně jde o vykrajovátka různých vánočních motivů (stromku, podkovy, sněhuláků, hvězd,…) na těsto, často se můžeme také setkat s vykrajovátky na marcipán, které jsou hojně využívány při dekorování dortů.

Napsat komentář